Búvárszivattyú vagy merülő szivattyú?
A legnagyobb probléma az online kereskedéseknél, hogy a terméket eladják de a szakmai dolgokban téves, félrevezető dolgokat jelentetnek meg. Miért van ez? A gyártók vagy nagykereskedések nem tesznek különbséget, hogy egy adott terméket kinek adnak el. Alapból nincs ezzel semmi gond. A szakmai felkészültség minden kiskereskedő saját felelőssége. A nagy áruházakban kapható cumisüveg és szivattyú is. Érdekes hozzáállás az online kereskedéshez, zöld ugrabugra béka buzdít vásárlásra a tévében, de hol van a szakértelem? A szivattyúzási technológia vagy a szerszámgép technológia ugyan abba a kategóriába esik mint a cumisüveg? De nem csak a legnagyobb online kereskedelmi oldalakkal van gond. Manapság nagy divat Online Webáruházat nyitni. Nagyon sok olyan áruház van ami olyan terméket forgalmaz amihez lövése sincs, hogy hogyan árusítsa vagy hogyan adjon hozzá szakmai segítséget, ezért szakmai oldalak tartalmait lemásolva próbálnak meg értékesíteni. Ha nem sikerül akkor ár összehasonlító oldalakon megpróbálnak a legolcsóbban termékeket árulni. Egy profi szakmai webáruház sosem a legolcsóbb hiszen nagyobb rezsiköltséggel kell dolgoznia mint egy otthonról székből irányított elérhetetlen, szakmailag nulla oldalnak!
Honnan tudom, hogy búvárszivattyú szennyvízre témában nem ez az amit keres?
Ha a google keresőbe beírja, hogy búvárszivattyú szennyvízre, a képes találatok 90% nem búvár szivattyú!
A szennyvíz kémiailag nem semleges víz ami lebegő szennyeződéseket, szálas rostos anyagokat vagy szilárd szennyeződéseket is tartalmaz. A víz alatt villamos motorral működő szivattyúkat már megfogalmazásukban meg kell különböztetni. Nem csak kinézetben de működésben is lényeges különbség van a búvárszivattyú és a merülő szivattyú között. Első ránézésre a legszembetűnőbb dolog a fordított gépcsoport. A búvármotor a szivattyú hidrofej alatt, a merülő motor a lapátrész felett helyezkedik el. A búvárszivattyú intenzív vízhűtés nélkül szinte azonnal tönkremegy, míg a merülő szivattyú, víz alatt vagy víztér felett esetleg száraz géptérben is működőképes. Mivel szennyvízre vagy szennyezett vízre keres szivattyút, a dugulásmentes járókerekek jelentik a megoldást. Szennyvíz szivattyúk járókerekei lehetnek Vortex vagy Csatornás dugulás mentes járókerekek. A merülő szivattyúk legnagyobb hátránya az emelés. A merülő szivattyúk nem képesek nagy emelési magasságra. Merülő szivattyúknak az a tulajdonsága, hogy víz alá merítve vagy száraz géptérben is működőképes, műszakilag három konstrukciós feladat biztonságos megoldását kívánta.
- A motor hűtését
- Nagy biztonsággal működő
- Kábelkivezetés, érszigetelés kettős tömítését.
Hordozható víztelenítő szivattyúknál( enyhén szennyezett víz) a motort körülöleli a szivattyú nyomótere és ez adja a hűtést a motornak. Más más változatoknál lehetséges a terelőköpenyes palásthűtés. Esetleg erősen szennyezett vizeknél S-TUBE járókerekes szivattyúknál glykol hűtőfolyadékkal feltöltött hűtőrendszer adja át a hőt a szállított folyadéknak akár 30kW teljesítményig. Merülő szivattyúk pár méterre helyezhető el a vízszint alá, míg a búvárszivattyúk akár több száz méterre is elhelyezhető a vízszint alá. Búvárszivattyúk szennyezett vizek szállítására nem alkalmasak, csak homoktűrő képességük van. Csak pár dolgot írtam le, hogy mi a búvárszivattyú és merülő szivattyú között a különbség. Ha szakmailag szeretne megfelelő szivattyút választani, akkor az alábbi dolgokat vegye figyelembe.
-Emelési magasság
-Szennyvíz, Szennyezett víz esetleg Fekália a szivattyúzási közeg
-Háztartási vagy Ipari jelleg
Búvárszivattyúk kutakba (köpenycső alkalmazásával vízgyűjtő helyekre) vízellátáshoz, locsoláshoz, tűzoltáshoz, bárhova ahol tiszta vizet magas nyomáson kell szállítani.
Merülő szivattyú szennyvízhez, szennyezett vízhez, tiszta vízhez átemelésre, víztelenítésre, szennyvíz átemelésre.
Tehát amit Ön keres az: "merülő szivattyú szennyvízhez"