KÖZPONTI VÍZTISZTÍTÓK, SZŰRŐK, CSERE BETÉTEK
Központi víztisztítók, vízszűrők vezetékes vizekhez
Valóban tiszta a vezetékes víz?
Központi víztisztító készülékeinket mindenkinek ajánljuk. Hogyan lehetünk biztosak abban, hogy valóban tiszta vizet fogyasztunk? Szerencsés helyzetben vagyunk itt Magyarországon hiszen 98%-ban mindenhova eljut a vezetékes víz. De azért mert vezetékes, tiszta is ? Elvileg hinnünk kell az adatoknak hiszen minden nap vizsgálják a víz minőségét.
Most jelenleg a több ezer kilométeres vízhálózatunk legalább a fele felújításra szorul. Még mindig jelen vannak az eternit és az ólom csövek. Arról nem is beszélve, hogy egy csőtörés alkalmával még mindig a legtöbb helyen klórral fertőtlenítenek. Ez a pár dolog is elég hozzá, hogy átgondoljuk a központi szűrők használatát. Viszont mondhatjuk azt is, hogy én úgy is csak mosásra, fürdésre, kocsi mosásra használom hiszen palackozott vizet iszok. Palackozott vizek tiszták?
Miért halljuk néha a tv-ben , hogy visszarendelték ezt meg azt a vizet amit vásároltak? A palackozott vizek árairól nem is beszélve, 40000-ft-60000-ft / m3 -be is kerülhetnek. Jó ötletnek tűnik ha inkább a vezetékes vizet tisztítjuk. Általános védelmet adhat egy központi víztisztító. De ha valójában tiszta vizet szeretnénk érdemes előtte a vizet akkreditált laborban bevizsgáltatni, így már célirányosan tudjuk, hogy mi ellen kell védekeznünk, mi az amit a vízből ki kell venni. Higgye el meg fog lepődni! Még akkor is ha tisztának gondolta a vezetékes vizét, az első szűrőcsere után az fog az eszébe jutni, hogy nem bánta meg a víztisztító beszerelését.
KDF-fel ellátott szűrők még nagyobb biztonságot jelentenek. A KDF formula részecskéi felületén oxidáció illetve redukció megy végbe. Az oxidáció elektron leadást, a redukció elektron felvételt jelent. E kémiai folyamattal szűrik ki a vízből az egészségre ártalmas klórt és a vízben oldott nehézfémeket.
Kútvíz, kútvizek tisztítása
Egy nagyon kényes téma. Fúrt kutak vizeinek tisztítása még bonyolultabb kérdés. Az első lépés a víz bevizsgálása! Nagyon fontos! Kútvizet nem tudunk tisztítani vizsgálat nélkül! Ezen kívül sajnos azt kell mondanom, hogy lágyítani sem lehet. Aki vízlágyítót szerel kútvízre vizsgálat nélkül azzal baj van!
Lágyításnál általában csak összes keménység fokot szoktak mérni, de ha nem tudjuk a víz vastartalmát nagyot hibázhatunk. A magas vastartalom tönkreteszi a lágyítót. Rövid időn belül hatástalanná válik! Kútvíz kezelése és tisztítása első lépés a kémiai, biológiai és mikrobiológiai vizsgálat legyen! Ha az értékek lehetővé teszik, akkor biztosan emberi fogyasztásra alkalmassá tesszük a vizet. Magas nitrit, nitrát, vastartalom együttese probléma! Kérhet ajánlatot vastalanításra is.
Ivóvíz hálózatra csak ANTSZ engedéllyel elátott víztisztító berendezés szerelhető!