Biológiai szennyvíztisztító
Biológia szennyvíztisztító berendezéseket használhatunk minden olyan helyen ahol a közművezeték, szennyvízcsatorna nincs bevezetve, vagyis a közműszolgáltató központilag nem tudja megoldani a szennyvíz elvezetését és tisztítását. A keletkezett szennyvizet szakhatósági engedély nélkül nem lehet a talajba szikkasztani! Aki tisztítatlan szennyvizet enged ki az magas környezetvédelmi bírságra számíthat. Mivel a
biológiai szennyvíztisztító telepítése és üzemeltetése engedélyhez kötött, érdemes tájékozódni a helyi önkormányzatok jegyzőénél. Az 500m3 meg nem haladó szennyvíztisztítás és szikkasztás jegyzői hatáskörbe tartozik de tervdokumentációt kell benyújtani a készülékről.
A modern biológiai szennyvíz tisztító berendezések képesek 96-98%-os tiszta vizet előállítani amit talajba lehet szikkasztani.
A megtisztított szennyvizet semmi esetben sem szabad lakó vagy gazdasági épület szürke vizekén újrahasznosítani! Az átfolyós biológiai szennyviztisztító berendezések 96-% körüli tiszta vizet képesek előállítani, míg a SBR rendszerű biológiai szennyvíztisztítók akár 98%-os tisztaságú vizet állítanak elő. Az SBR rendszer levegő befújással hatékonyabban képes a szennyvizet tisztítani. Az egyik legfontosabb tényező a biológiai szennyvíztisztító berendezések esetén a tartósság és a szivárgás mentesség. A magas minőségen gyártott tartályok biztosítják a szivárgásmentességet úgy, hogy a tartály öntési eljárással készül. Az öntés közben egyenletesen képes a műanyag elterülni, így képződik az egyenletes falvastagság. A megszilárdulás után újabb minőségellenőrzésen esik át a tartály ami után kapja meg a gyártói minőség biztosítást és a minősítéseket.
A gyártási eljárás magas minőséget képvisel mégis vannak esetek mikor a biológiai szennyvíztisztító berendezés használatát nem engedélyezik.
Mikor nem engedélyezik a biológiai szennyvíztisztító berendezéseket?
Abban az esetben nem engedélyezik a biológiai szennyvíztisztítók használatát ha a telepítése hidrogeológiai védett övezetre esik. A védett övezet azt jelenti, hogy talaj terhelés vegyszerekkel, tisztított szennyvízzel vagy akár műtrágyával nem engedélyezett mert a területen ivóvízbázis vagy bió gazdálkodás folyik. A védett övezetekbe csak
zárt szennyvíztartály telepíthető amiből a szennyvizet el kell szállítani szennyvízkezelő üzemekbe.
Biológiai szennyvíztisztító berendezések vásárlása esetén meg tudjuk nézni, hogy a felhasználási terület védett övezetbe esik-e? Ha nem esik védett övezetbe az engedélyeztetési eljárást is elintézzük.